مکمل وی کاله پرو از چه نوعی است؟
پروتئین وی کاله پروتئین وی کنسانتره 75%است، که با آخرین تکنولوژی روز دنیا از آب پنیر تازه استخراج شده است.
وی کنسانتره یعنی چه؟
پروتئین شیر از دو بخش کازئین و وی تشکیل شده است. وقتی کازئین شیر با روش‌های مختلف مانند اضافه کردن اسید به شیر لخته می‌شود، مایعی باقی می ماند که آب پنیر نام دارد. وقتی آب پنیر را خشک و فراوری می‌کنند، پودری حاصل می‌شود که حاوی 70-80 درصد پروتئین وی، کنسانتره و مقدار کمی قند و چربی است. وی کنسانتره متداول‌ترین و ارزان‌ترین نوع وی بوده و در بین دیگر انواع پروتئین وی، بهترین طعم را دارد.
آیا مکمل وی کاله پرو کاملا در ایران تولید می‌شود؟
مکمل وی کنسانتره کاله پرو، در ایران و در شرکت سولیکو کاله تولید و بسته‌بندی می‌شود.
تولید مکمل وی کاله پرو با چه تجهیزاتی و در چه مکانی انجام می‌شود؟
خط تولید مکمل وی کاله پرو با استفاده از تکنولوژی برترین برندهای جهان مشغول به فعالیت است. پروتئین وی کاله پرو، با روش فیلتراسیون سرد تولید می شود تا کیفیت و طعم پروتئین ثابت بماند.
چرا باید مکمل وی کاله پرو مصرف کنیم؟
مکمل وی کاله پرو از آب پنیر تازه و توسط آخرین تکنولوژی روز دنیا تولید می‌شود و نیاز ورزشکاران به پروتئین با ارزش بیولوژیکی بالا را جهت ساخت پروتئین عضلانی فراهم می‌کند.
مکمل وی کنسانتره کاله پرو در چه مواردی استفاده می‌شود؟
این مکمل به تامین پروتئین دریافتی ورزشکاران جهت ساخت بافت عضلانی، تسریع ریکاوری و جلوگیری از تحلیل عضلات کمک کرده و در کاهش اشتها نیز موثر است.
آیا این مکمل در دوره‌ی حجم خشک (عضله سازی) قابل استفاده است؟
مکمل پروتئین وی کاله پرو، مکمل مناسبی برای افرادی است که در دوره کات به سر می‌برند و به تسریع روند کاهش بافت چربی نیز کمک می‌کند.
با توجه به ترکیبات این مکمل، آیا این پودر در افزایش وزن کودکان قابل استفاده است؟
توصیه می شود از محصولات طراحی شده مختص کودکان استفاده شود.
مکمل وی کاله پرو چه تفاوتی با مکمل های خارجی دارد؟
با توجه به این که کنسانتره پروتئین از آب پنیر تازه تولید می‌شود، این مکمل تازه بوده و از لحاظ عملکرد و اثربخشی قابل رقابت با برندهای معتبر وارداتی است.
قیمت مکمل وی کاله پرو بر چه اساسی تعیین می‌شود؟
قیمت وی کاله پرو مانند کلیه مکمل های موجود در بازار براساس مواد اولیه، تجهیزات مورد استفاده و قیمت تمام شده تعیین می‌شود.
آیا مکمل وی کاله پرو قابلیت گرم شدن و پخته شدن را دارد؟
بهتر است این مکمل در آب سرد حل شود و در رسپی‌های سرد مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که کلیه پروتئین‌ها در اثر حرارت دناتوره می‌شوند و ساختار آن‌ها شکسته می‌شود؛ البته این اتفاق تاثیری در میزان پروتئین دریافتی ایجاد نمی‌کند. بنابراین از این مکمل در پخت کوکی و …. هم می‌توان استفاده کرد.
آیا این مکمل قابلیت حل شدن در شیر را دارد؟
این مکمل می‌تواند در شیر حل و مصرف شود.
چرا روی بسته بندی نوشته شده بدون لاکتوز اما در جدول حقایق تغذیه‌ای مقداری قند درج شده؟
لاکتوز موجود در این مکمل به قندهای دیگر شکسته شده است.
مقدار مصرف این مکمل چقدر است؟
مقدار دقیق مصرف مکمل‌های پروتئینی براساس قد، وزن، توده خالص بدنی، درصد چربی، اهداف تمرینی و دریافت روزانه پروتئین از منابع غذایی، متغیر است.
مصرف این مکمل را تا چه زمان می‌توان ادامه داد؟
با توجه به اهمیت دریافت پروتئین کافی در ورزشکاران، افراد سالم می توانند در کنار فعالیت بدنی خود، در طولانی مدت از این محصول استفاده کنند.
میزان مصرف در این مکمل را چگونه اندازه بگیریم؟
با استفاده از پیمانه‌های استانداردی که در این محصول قرار داده شده است، می‌توانید 32/5 گرم از پودر وی کنسانتره (24 گرم پروتئین خالص) را از ظرف مکمل بیرون بیاورید.
آیا با قطع مصرف این مکمل اثرات آن از بین می‌رود؟
بعد از قطع مکمل، در صورتی که میزان پروتئین متناسب یا نیاز ورزشکار از طریق رژیم غذایی دریافت نشود، امکان از دست تحلیل عضلانی وجود دارد.
اثربخشی این مکمل بعد از چه مدت ظاهر می شود؟
در مکمل‌های ورزشی اثر بخشی به عواملی از جمله مدت و شدت فعالیت بدنی، رژیم غذایی و شرایط فیزیکی فرد بستگی دارد و زمان قطعی برای اثربخشی نمیتوان در نظر گرفت.
تفاوت پروتئین وی و پروتئین کازئین چیست و آیا می توانند جایگزین هم شوند؟
تفاوت عمده این دو پروتئین در سرعت جذب آنها و درصد اسید های آمینه شاخه‌دار است. پروتئین وی سرعت جذب بالایی دارد و به طور معمول قبل و بعد تمرین استفاده می‌شود؛ در نتیجه نقش مهمی در تامین سریع اسیدهای آمینه مورد نیاز عضلات بعد از تمرین دارد. پروتئین کازئین سرعت جذب آهسته‌ای دارد و معمولا در شب، برای تامین بخشی از پروتئین نیاز فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همزمان با مصرف این مکمل می توان پروتئین کازئین را مصرف کرد؟
در افراد ورزشکاری که نیاز به دریافت پروتئین بیشتری برای ساخت و حفظ بافت عضلانی خود دارند، مصرف همزمان این دو مکمل مشکلی ندارد.
آیا مصرف این مکمل عارضه خاصی ایجاد خواهد کرد؟
مصرف مکمل پروتئین وی کنسانتره کاله پرو در افراد بزرگسالی که بیماری زمینه ای خاص ندارند و یا دارو مصرف نمی‌کنند، عارضه خاصی ندارد. به یاد داشته باشید با افزایش میزان پروتئین دریافتی، مصرف آب روزانه را افزایش دهید.
از چه مشخصه‌ای متوجه اصل بودن مکمل وی کاله پرو شویم؟
درج لوگوی کاله پرو بر روی در و بدنه قوطی، دلالت بر اصل بودن کالا دارد. جهت اطمینان مصرف‌کنندگان، در قوطی با لفاف برندد کاله پرو شرینک شده است و به زودی لیبل امنیتی نیز در زیر شرینک در محصولات جدید اضافه خواهد شد.